Prawo cywilne

Rozwod

Promowane · Założony przez Marek (Gość) piątek, listopad 13 2015, 03:46 PM ·

Witam.
Mam pytanie w najblizszym czasie odejde od zony,zostanie ona z trojka dzieci.
Corki 18 i 16 lat syn roczek.
Sprawa jest nastepujaca.
Zarabiam 9000zlotych zona jest na macierzynskim ma okolo 2 tys zlotych.
Mieszkamy w domu jednorodzinnym ktory stoi na dzialce o powierzchni 1800 metrow latem wynajmujemy dom wczasowiczom gdyz znajduje sie on nad morzem.
Na dom mamy kredyt ktory wspolnie splacamy i rowniez jescze do splaty 40tys za samochod,posiadamy rowniez dzialke 1100metrow kupiona niedawno.Wszystko jest nasza wspolwlasnoscia.
Pytanie brzmi.Chce zostawic zonie dom placic jej miesiecznie po 1000 zlotych na dziecko i placic kredyt za dom co jest okolo 1200zlotych dodatkowo.
Czy jezeli bedzie chciala rozwodu to trzeba by sprzedac wszystko i sie podzielic czy tez lepsza dla niej bylaby pierwsza opcja i rozwod bez orzekania winy?I jaka opcja bylaby najlepsza dla mnie?
Zgory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Brak tagów dla tego wątku.
  • Replied by Porada środa, listopad 18 2015, 09:50 PM
    Rozwi?zanie przedstawionego problemu zale?y ?ci?le od pana kontaktw z ?on? i mo?liwych opcji doj?cia do wsplnego porozumienia. Zgodnie z tym za?o?eniem, wy??cznie pan powinien zadecydowa? o opcji obchodzenia si? z wymienionym maj?tkiem po rozwodzie, oczywi?cie najlepiej w konsultacji z ma??onk?. Zamiast gotowej recepty na w problem, postaram si? przedstawi? panu kilka mo?liwo?ci wraz z ich zaletami, ale i wadami, ktre prosz? skrupulatnie dostosowa? do w?asnej sytuacji osobistej:
    - Klasyczny podzia? maj?tku przy wyst?pieniu o niniejszy podzia? musi pan wyceni? warto?? maj?tku, co zostanie zweryfikowane przez s?d. Wycenie nie podlegaj? dobra zu?yte przez ma??onkw w trakcie trwania ma??e?stwa. W tym przypadku nale?y pami?ta?, ?e warto?? maj?tku wycenia si? zgodnie z jego cen? w chwili orzekania, a nie t?, ktr? ma??onkowie ponie?li nabywaj?c przedmiot wyceny. Procedura jest d?ugotrwa?a i nieraz wymaga ponownych wycen.
    - Darowizna ta forma pozwala na dobrowolne przekazanie konkretnego maj?tku. Odzyskanie nadanej darowizny wi??e si? z konieczno?ci? wykazania, ?e jej przedmiot nie zosta? przyj?ty z nale?yt? wdzi?czno?ci?, a tak?e poprzez wyj?cie na jaw faktw, o ktrych darczy?ca przed przekazaniem darowizny nie wiedzia? (np. nielojalno?? ma??onka).
    - Forma mieszana w przypadku, kiedy wyposa?enie maj?tku ma??e?stwa stanowi? przedmioty nale??ce zarwno do jednej, jak i drugiej strony (nabyte osobno przez obydwoje ma??onkw), ka?da ze stron mo?e ??da? zwrotu wydatkw, ktre ponis? ze swojego maj?tku osobistego na maj?tek wsplny (art. 45 kodeksu rodzinnego i opieku?czego).
    Kredyt to ta kwestia, ktra szczeglnie wymaga porozumienia mog? pa?stwo sp?aca? go wsplnie, mo?e pan w tym wyr?czy? ma??onk? zgodnie ze swoim za?o?eniem, b?d? sprzeda? nieruchomo??.

Twoja odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać odpowiedź

Logowanie \ Rejestracja

afery prawa

Reklama

Osb na stronie

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.