Prawo karne

odzyskanie rzeczy zabezpieczonych na poczet osoby oskarzonej

Promowane · Założony przez Alicja (Gość) poniedziałek, październik 31 2016, 05:45 PM ·

Dzie? dobry,

Szanowni Pa?stwo, mam pytanie dotycz?ce moich zabezpieczonych rzeczy prze prokuratora.

Mj partner dosta? aresztowany i oskar?ony o przest?pstwo podatkowe za zorganizowanie grupy przest?pczej(biznes paliwowy,niep?acenie podatku Vat) Nie ??czy?y nas wi?zi ma??e?skie.

Prokurator zabezpieczy? rzeczy: bi?uteri?,komputery ,telefony i pojazdy.

Cze?? z tych rzeczy by?a moja: bi?uteria,komputer i telefon,samochd. Auto naby?am kiedy by?am w zwi?zku partnerem jest zarejestrowane na mnie (kupi?am za pieni?dze ktre rodzice mi dali na zakup mieszkania po rozwodzie (jestem obcokrajowcem) i jestem rozwdka.Pojazdy dali mi na przechowanie,p?niej po jakim? czasie zosta?y zabrane na parking policyjny,poniewa? nie by?am wierzytelna bo dosta?am oskar?enia od prokuratora art.18 Paragraf kk wzw.z art.272kk,

art.18 paradraf 3 kk w zw.z art.272 kk Nikt nie pyta? czy s? to moje rzeczy i nigdzie w aktach nie jest zapisane ze te rzeczy nale?? do mnie.

Chce odzyska? te rzeczy, prosz? mi doradzi? jakie mam szanse i czy prokurator mia? prawo tak zrobi?.
Chcia?abym wiedzie? jak mog? przygotowa? si? do obrony.

bardzo dzi?kuj? za pomoc.

Brak tagów dla tego wątku.
  • Replied by Porada poniedziałek, listopad 28 2016, 05:28 PM
    Niestety odzyskanie zaj?tych przedmiotw i samochodw mo?e by? mocno k?opotliwe a mo?na nawet powiedzie?, ?e problematyczne. Na podstawie samej informacji przedstawionej ustnie Policja nie wyda zaj?tych przedmiotw. Wszystko zgodnie z paragrafem na podstawie, ktrego zosta?y zatrzymane. Aby odzyska? wszystkie przedmioty a tak?e samochody konieczne b?dzie przedstawienie warto?ciowych dokumentw potwierdzaj?cych zakup tych przedmiotw. Mianowicie mog? to by? faktury, paragony czy te? inne podobne dokumenty. Wa?ne aby najlepiej by?y one wystawione na Pani imi? i nazwisko co potwierdzi posiadanie uprawnie? do przedmiotw oraz samochodu. Sprzyjaj?c? okoliczno?ci? jest fakt, ?e nie zawar?a Pani zwi?zku ma??e?skiego ze swoim partnerem. Nie obowi?zuje bowiem wsplnota maj?tkowa.

Twoja odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać odpowiedź

Logowanie \ Rejestracja

afery prawa

Reklama

Osb na stronie

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.